İyi Huylu Meme Kitleleri

Ameliyatsız Fibroadenom Tedavisi

Meme Tümörlerini Dondurma | Kriyoablasyon Tekniği

 

Meme tümörü çağımızda en sık görülen tümör türlerinden biri. Görülme sıklığının gün geçtikçe artması buna yönelik tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini de hızlandırmış durumda.

Günümüzde farklı tedavi yöntemlerinin söz konusu olduğu fibroadenom tümörlerine yönelik çoğu zaman hasta açısından zahmetli, yaşam kalitesini düşüren, günlük rutin ve çalışma hayatından süreli olarak uzaklaştıran hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda oldukça yorucu olabilen tedavi yöntemleri bulunmakta.

Ancak en son geliştirilen tedavi tekniğiyle koruyucu tedavi anlayışı benimseniyor, hasta için büyük avantajlar sağlanıyor ve kötü huylu tümör riski ortadan kaldırılıyor.

Günümüz modern tıp teknolojilerinin geldiği noktada önce hastanın tümörden kurtulma sürecini kısaltmayı hedefleyen ve ardından iyileşmeyi konforlu hale getirerek kolaylaştıran yepyeni bir yöntemi kullanabiliyoruz.

Bu tedavi tekniğiyle kısa, orta veya uzun vadede kötü huylu olma riskini bir şekilde taşıyan fibroadenom veya herhangi bir meme tümörünün yaratabileceği zararların, fiziksel veya psikolojik tahribatın geç olmadan önüne geçiliyor ve adeta zaman tümör için durduruluyor.

Kriyoablasyon yöntemine dayanan bu modern tedavi ile, tümör dondurularak etkisiz hale getiriliyor ve gelecekte oluşturması muhtemel olan kötü etkiler ortadan erkenden kaldırılıyor.

 Bu yöntem hem erken tedavi imkanı sunuyor hem de hastanın zihninde oluşmuş uzun döneme dair kaygı ve endişelerini bir kenara rahatça bırakmasını sağlıyor. Her 8 kadından 1’inin kötü huylu meme tümörü ile karşılaştığı bu günlerde, kriyoablasyon tekniği ile tedavi hastanın ve yakınlarının gelecek yıllarda yaşayabileceği yoğun strese neden olabilecek sürecin yaşanması ihtimalinin önüne tam olarak uygulandığı anda geçiyor.

 

Meme tümörü tedavisinde kriyoablasyon tekniğini neden öneriyoruz?

 

Kriyoablasyon ile meme tümörünü dondurarak kötü etkilerini ortadan kaldırmanın avantajları herhangi bir tedavi sürecinin hem öncesi hem de sonrasında yaşanma potansiyeli olan her türlü olumsuz etkiyi çok büyük oranda azaltabilir ve hatta sıfıra indirebilir. Zira ilk etapta iyi huylu görünen bir meme tümörü gelecekte kötü huylu tümör niteliğinin etkilerini yaratabilir ancak kriyoablasyon dondurma tekniği bu ihtimalleri kolayca bertaraf eder.

 

Kriyoablasyon Tedavisinin Önemli Avantajları

 

Fibroadenom tümörü uzun vadede memenin şeklini ve formunu etkileyecek, deforme edebilecek tedavi yöntemleri gerektiren bir niteliğe bürünebilir. Bu yöntem sayesinde tümörü dondurarak tümörün büyüme ve kötü huyluya dönüşme ihtimallerinin erkenden önüne geçmeyi başarabiliyoruz.

Sadece basit bir enjeksiyon tekniği ile gerçekleştirilen bu tedavi sayesinde direkt olarak tümöre müdahale edilir. Memeye herhangi bir zarar verilmez.

Bu uygulama acı seviyesinin basit bir enjeksiyon acısının ötesine geçemeyeceği bir teknikle gerçekleştirilir. Bu özelliği sayesinde hastanın iyileşme konforunu önceleyen tedavi anlayışına birebir uyan bir tekniktir.

Memenin gelecekte daha farklı “büyük çaplı” bir tedaviye ihtiyaç duyması riskinin kalmaması ile memenin herhangi bir şekil bozukluğuna uğramadan erkenden tedavi olması sağlanır. Kriyoablasyon ile meme tümörünü dondurma tedavisi bu özelliğiyle tercih edilebiliyor.

 Bu konforlu tedavinin memede bırakacağı iz maksimum 3mm boyutunda olup, çıplak gözle görülmesi dahi oldukça zordur.

Amerika’da geliştirilmiş bu yöntem FDA (Food and Drug Administration) onaylı, global anlamda kabul görmüş, güvenli bir tedavidir.

Kriyoablasyon ile tümör dondurma tedavisi hastanede yatış, taburcu olmayı bekleme gibi bir gereklilik olmadan, muayenehane şartlarında kısa sürede tamamlanır. 2 saat içerisinde hasta günlük rutinine dönebilir.

Kriyoablasyon yöntemi, meme tümörünü dondurarak küçük bir ihtimal de olsa kötü huylu tümöre dönüşmesini engeller. Kadınların meme sağlığını güvence altına almayı hedefler.